Články

Kategorie:

Zobrazujete pouze články autora Miroslav Šubrt Zrušit

Jak se neutopit v mediálním moři?
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 22.3.2015 18:00
"Buddhističtí mniši již několik stovek let radí: zastav se a vnímej svět v přítomnosti všemi smysly." Zamyšlení nad technologiemi dneška, pravdou, současnou situací a médii z hlediska různých pohledů. Jak se ve všem vyznat? Jak třídit myšlenky a názory jiných? O tom se dočtete více v následujícím článku.
Komentáře: 2 Celý článek
Svoboda od dogmat
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 14.12.2014 17:00
Po kontaktu s nějakým si člověkem si můžete klást otázku: Nesvazuje se příliš pouze svým pohledem na věc? Často vychováváme děti dle nějakých schémat, ale mohou naučit ony něco nás?
Celý článek
Síla mysli a benefity spirituality
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 12.8.2014 21:00
V kruzech osobního rozvoje často mluví o tom, že člověk svůj svět tvoří svou myslí. Zdá se mi však, že i když je tato představa široce akceptována, stále není mnohými lidmi chápána do důsledku, nebo je chápána příliš materialisticky. Opravdu doceňujeme schopnosti naší mysli a spirituálních praktik, které jsou k její kultivaci určené?
Hodnocení: 100% Celý článek
Povídka: Milost
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 31.7.2014 21:33
Zdá se, že některé lidské zkušenosti spíše než strohý vědecký popis lépe vyjádří umění. Tentokrát Vám tedy místo článku přinášíme povídku. O čem je? Tuto otázku položí mezi řádky každému, kdo si ji přečte. Se svými pocity a myšlenkami se můžete podělit v diskuzi pod článkem.
Celý článek
Pocit prázdnoty jako problém dneška
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 20.7.2014 21:26
Možná taky patříte k těm lidem, kteří souhlasí s tím, že jejich život je složen z neustálého „pachtění se za něčím“. A možná, že časem na vás dolehne pocit jako by se všechno najednou vyprázdnilo, nic nemělo význam, vše bylo „nemastné, neslané“. Dalo by se to popsat jako vyschnutí vnitřního pramene vitality. Řekl bych, že v takovém stavu se dnes nachází mnoho lidí. Čtěte dále!
Hodnocení: 100% Celý článek
Pro peníze žít a zemřít
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 14.6.2014 10:05
Peníze hýbou světem. Kdo má peníze, má i obdiv ostatních. Peníze jsou chápány jako prostředek přežití, občas se ale na internetu najde povídání o lidech, kteří žijí šťastně bez nich. Co všechno jsme schopni udělat pro peníze a za jakou cenu?
Celý článek
Jen pro vyvolené aneb Přijďte k nám, já vám dám
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 27.8.2013 23:37
Mnoho lidí by bylo rádo, kdyby získalo speciální schopnosti, radikálně změnilo svůj život ve svůj prospěch, jednoduše a zaručeně nalezlo svoje poslání, štěstí, zdraví a bohatství. Najde se i mnoho těch, kteří jsou ochotni na tyto potřeby reagovat a nabízet služby, které mají tyto tužby naplňovat. Ne všichni ale mají čisté motivy a podle toho dopadají ti, kteří jdou v jejich šlépějích.
Komentáře: 1 Celý článek
Vstříc novému životu
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 30.7.2013 21:45
Chcete učinit nějakou změnu, která by vás posunula k větší životní spokojenosti, ale protože žijete v ubíjejícím stereotypu, jste nespokojení sami se sebou i s druhými? Toužíte po tom vytvořit nějaký projekt, změnit zaměstnání, najít si partnera, zažít něco nového, vzrušujícího a naplňujícího? Někde uvnitř sebe možná cítíte, že váš celkový potenciál dosud nebyl naplněn. Co s tím?
Celý článek
Vstup duchovního rozměru do politiky?
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 23.1.2013 11:55
V souvislosti s kandidaturou Táni Fischerové na prezidentku ČR a šířením myšlenky tzv. Pozitivní evoluce Karla Janečka se nabízí zamyšlení nad tím, zda nestojíme na prahu rozšíření duchovna a esoteriky do politiky – tedy sféry veřejné. Odkud vychází tyto tendence? Jaká nebezpečí a naděje to skýtá?
Celý článek
Úvaha nad politickým systémem
Autor: Miroslav Šubrt
Publikováno: 7.10.2012 00:29
Čas od času přemýšlím, co by se mělo změnit, aby svět vypadal lépe. Období před krajskými volbami k tomu obzvlášť vybízí. Přemýšlel jsem nad tím, jakou stranu vlastně vybrat? Kteří kandidáti by nejvíc přispěli všeobecnému blahu? Když čtu volební letáky, všichni předkládají logická řešení a krásné sliby. Většina z kandidátů jsou lidé studovaní, kteří mají za sebou významnou praxi v různorodých oborech. Ale jak poznat, kdo z nich se opravdu hodí na pozici zastupitele v kraji?
Komentáře: 3 Celý článek
< předchozí
zobrazena . stránka z 3
další >