Recenze: Videl som to zajtra
Autor: Jitka Černochová (jitka.cernochovacesta-poznani.cz) Datum: 16.4.2016 08:00
Recenze na knihu Videl som to zajtra od slovenské autorky Júlii Sellers, která popisuje své i manželovy mimotělní zážitky. A nejen o tom kniha je...

Videl som to zajtraDo rukou se mi dostala kniha slovenské autorky Júlii Sellers Videl som to zajtra s podtitulem Skutočný príbeh muža, ktorý žije mimo tela o mimotělních zážitcích. Po pár řádcích knihy by ji někteří chtěli odložit, ale pokud to vy neuděláte, dostane se vám zajímavého povídání nejen o zážitcích Júlie a jejího manžela Michaela, ale i porozumění tematiky.

Pokud byste si nevěděli rady, co je to mimotělní zážitek, na začátku knihy se to určitě dozvíte. Mylně bychom se mohli domnívat, že se jedná o astrální cestování, ale není tomu tak. Sama jsem se astrálním cestováním před mnoha lety zabývala a byla jsem překvapená, že zde se jedná o něco docela jiného. Pokud se ptáte nejen otázkou co je to, ale třeba i co je jeho obsahem, proč se to stává, jak je možné takového zážitku dosáhnout, pak jste na správném místě. I na takové otázky se vám dostane odpověď. Autorka se své zážitky (i Michaela) snaží vysvětlit pomocí současné vědy a dosaženého poznání. Je však potřeba říci, že kniha není psaná pro vědeckou společnost a Júlia Sellers se neopírá o doslovné citace z knih. Přesto je zajímavé porovnání jejího dosaženého vědění s vědeckým, které si ne vždy odporují.

Občas má člověk pocit, že musí jen žasnout: To není možné. Opravdu se to stalo takhle? Ale někde jsem četla, že… Takové poznámky mě občas při čtení napadaly. Věřit můžete, ale nemusíte. Júlia Sellers čtenářům ve své knize nabízí různé i teorie, které se mohly stát. Zvláštní byly souvislosti se ztracením Boeingu 777 Malaysia Airlines, je vám nabídnuta i kauza Clinton – Lewinská nebo jak se objevilo AIDS.

Tak, jako v České republice působí Klub českých skeptiků, kteří zkoumají paranormální jevy, i v USA je několik takových institucí a osob. Když Júlia Sellers oslovila osoby zabývající se takovými otázkami, dostalo se jí hned několika možností testování. I ty ve své knize popisuje.

Na závěr, možná trochu skromně, nakonec vypráví i o svých mimotělních zážitcích. Jak vypadají, co při nich cítila a prožívala. Zatímco její manžel Michael je pocítil již ve svém dětství, ona zažila první z nich až o mnoho let později.

Možná jste měli takový mimotělní zážitek i vy, možná se chcete jen o tématu dozvědět víc. Pokud se vydáte s autorkou na cestu mimo své tělo, nezapomeňte se vrátit…

 

Jazyk: slovenština

Počet stran: 207

hodnocení článku: 100%
Hodnotit články mohou pouze přihlášení členové SMS.
Jitka Černochová
jitka.cernochovacesta-poznani.cz

Místopředsedkyně Cesty poznání, z. s. a šéfredaktorka Článků

Zajímá se o duchovní a osobnostní rozvoj, filosofii, religionistiku, miluje literaturu, cestování, fotografování a poznávání nového.

Vidět a cítit znamená existovat, myslet znamená žít. /William Shakespeare/

Diskuze ke článku

Jméno:
Email:
Text:
Jsi robot?

Příspěvky

Milan Černý (blaxemail.cz) říká:18.4.2016. 00:47
Ahoj :-) Takže knihu doporučuješ? Máš nějaké srovnání např. s moodym?
Jinak Julii jsem viděl mluvit zde ( https://www.youtube.com/watch?v=tuvR4ySEYgQ ) a moc se mi to líbilo, je to velmi inspirující přednáška :)


Jitka Čepeláková (j-cepelakovaseznam.cz) říká:18.4.2016. 08:42
Ahoj. Určitě knihu doporučuji tomu, kdo se o toto téma zajímá :) Moodyho jsem nečetla, takže srovnání nemám, ale slyšela jsem o jeho knize. Julia Sellers však nepopisuje pouze mimotělní zážitky (které by se z našeho pohledu mohly blížit smrti), ale vysvětluje třeba i zrození/porod, jak je možné nahlížet do budoucnosti/minulosti, jestli je možné ovlivnit svůj osud apod. Jedná se tedy o širší škálu témat, kterými se zabývá.


Dzuli (julia.sellersgmail.com) říká:8.5.2016. 19:57
AHoj Milan
Tu je Dzuli, autorka knihy. Cital si Moodyho? On sa vacsinou venoval zazitkom blizkom smrti, tkz near death experiences, ale pisal aj o mimotelovych. Pred 2 rokmi som s nim komunikovala ohladne Michaelovych mimotelovych zazitkoch, velmi sa o ne zaujimal.
Co sa tyka prednasok mam ich viac, tu su linky
video z prednasky v Kosiciach:

http://www.ezopress.sk/2016/01/mimotelove-zazitky/

https://www.youtube.com/watch?v=JgYfMCCVoZw


youtube video z prednasky na Goscharne na temu mimotelove zazitky:

https://www.youtube.com/watch?v=tuvR4ySEYgQ


audio záznam z prednášky v Pustějově
http://aurin.webnode.cz/…/a6-5-2016-prednaska-julia-sellers/

kniha sa da objednat tu:
www.juliasellers.sk

vsetko dobre zelam