Význam Jednoty a Duality
Autor: Adam (Adam11235seznam.cz) Datum: 15.12.2012 19:40
Beze zla bychom nepoznali dobro, bez vnějšího bychom nepoznali vnitřní, bez tam zde. To je nejčastějším argumentem, proč je systém duality nepostradatelný. Nicméně toto tvrzení vychází z předpokladu, že protiklady se vylučují a lidská mysl se nevyvíjí.

Ale oba tyto předpoklady nejsou správné. Lidská mysl se neustále vyvíjí, s každou situací, s každým problémem se člověk může něčemu novému naučit. A zadruhé, protiklady se nevylučují, ale naopak se doplňují.

Dobře to můžeme prezentovat na antonymech „vnějšího a vnitřního.“ Vnější svět nepopírá svět vnitřní (např. naše okolí a náš vnitřní svět: mysl, emoce …), ale navzájem se doplňují. Jedno bez druhého není kompletní. A to je princip Jednoty, poznat, že opačné věci se nevylučují, pouze doplňují.

Vše co vnímáme jako špatné, nedobré a zlé v nás má probudit vyšší city, má nám ukázat, co děláme chybně, s čím máme problém, proto nám je to reflektováno zpátky. Tento systém nám ukazuje, co si máme na sobě uvědomit, co na sobě změnit tak, abychom byli šťastnější, abychom se měli rádi. Jakmile poznáme svou pravou hodnotu, naučíme se věřit sami sobě a mít se rádi (nemluvím o egoismu), poté se plně probudí duše a začne konat. V tu chvíli přestává existovat dualita, protože jste poznali svou dokonalost a kromě toho, že jí chcete být, abyste vy i ostatní kolem byli šťastní, jste jí.

Teď už vám svět nemusí nic zrcadlit, protože se máte rádi. A jelikož se vám již nic nezrcadlí, přestává existovat dualita, která byla vytvořena pouze proto, aby vám toto zajišťovala, a místo ní vnímáte jednotu, která tu byla celou dobu, jen jsme jí neviděli.

Pokud chcete být šťastní, začněte právě teď. Kdy jindy?

hodnocení článku: 100%
Hodnotit články mohou pouze přihlášení členové SMS.
Adam
Adam11235seznam.cz

Diskuze ke článku

Jméno:
Email:
Text:
Jsi robot?

Příspěvky

Pavel Urbánek (u.paveltiscali.cz) říká:18.12.2012. 15:34
Pěkné,moc pěkné...Pavel


ivan (bracokvspace.sk) říká:14.2.2013. 18:12
Beze zla bychom nepoznali dobro, bez vnějšího bychom nepoznali vnitřní, bez tam zde.

Dobrý deň.
som ivo. dnes som našiel túto stránku...
A hneď sa aj pýtam:
Možno (cez "zlo") prostredníctvom "zla" poznať dobro?
A existuje vôbec "zlo" ako skutočnosť?
Jasné, ak skutočnosť "rozlámem" a to čo ma na nej zaujíma označím ako "dobro", ja sám vtedy som ...s prepáčením... strojcom "zla".
Samozrejme že toto nepíšem so zámerom kohokoľvek o čomsi presviedčať - len sa pýtam, lebo moja vnútorná vybavenosť nemôže nekriticky príjmať akéjoľvek názory.
Odpovie mi niekto?
:)
Pekný deň
ivo


Pavel Urbánek (u.paveltiscali.cz) říká:6.3.2015. 06:59
Zde není co komentovat...Je to kompletní...o:)