Zamyšlení dne: Absurdní svět
Autor: Jitka Černochová (jitka.cernochovacesta-poznani.cz) Datum: 17.7.2017 07:07
Krátké zamyšlení nad zvláštnostmi tohoto světa, a to především zvláštnostmi počítačovými.

Možná jste si už někdy říkali, jak je tento svět absurdní a zvláštní. Lidé říkají a především dělají podivné věci. Pokud s nimi pracujete (v obchodě, při jednání, na seminářích aj.), asi si to říkáte často.

Já sama mám zkušenosti s lidmi především ze školství. Nyní si užívám volna, ale musím se přiznat, že člověk se setkává dnes a denně s různými zvláštnostmi. Učím děti i dospělé a u žádné skupiny nejsou tyto zvláštnosti výjimkou. Zvykla jsem si, že děti (tohle oslovení by se jim fakt nelíbilo, a tak použijme dále slovo studenti) v prvním ročníku zajímá především hraní počítačových her. Kolikrát to však tyto studenty ale neopustí ani na vysoké škole.

Nedávno jsem se dozvěděla, že existuje hra, ve které v reálném čase jezdíte s traktorem a oráte pole. Říkáte si asi, fajn, co je na tom tak zvláštního... No, už jen fakt, že někdo takovou hru může hrát 12 – 16 hodin denně, zorá pár kousků pole, vyhodí ho kvůli tomu ze školy a vlastně v reálném životě nikdy nic nezoral... Ufff. Zvláštní. Přitom v zemědělství by mohl být užitečný. Ale vlastně se není čemu divit, dnešní studenti (ať už středoškolští nebo vysokoškolští) jsou dnes zkrátka takoví. Někteří se snaží v životě uspět, jiní jím proplout.

Traktor

Tento článek zatím ještě nebyl hodnocen.
Hodnotit články mohou pouze přihlášení členové SMS.
Jitka Černochová
jitka.cernochovacesta-poznani.cz

Místopředsedkyně Cesty poznání, z. s. a šéfredaktorka Článků

Zajímá se o duchovní a osobnostní rozvoj, filosofii, religionistiku, miluje literaturu, cestování, fotografování a poznávání nového.

Vidět a cítit znamená existovat, myslet znamená žít. /William Shakespeare/

Diskuze ke článku

Jméno:
Email:
Text:
Jsi robot?

Příspěvky

Rudolf Svoboda (rudyart.czgmail.com) říká:24.7.2017. 08:24
Ahjo Jitko, hezké zamyšlení. To je přesně ono. Radeji se uzavřít do světa virtuálního, než se podílet na tvorbě světa reálného. Otázka která se mi honí hlavou - proč to tak je? Proč je virtuální svět tak přitažlivý? Proč je virtuální svět tak propagován? Je to vrozenou touhou člověka tvořit a cítit se jako tvůrce? Být organizátorem a vidět za sebou jakésy výsledky? A nebo - touhou být mocný a vítězit, být hrdinný a bojhovat, být součástí ničení a ničit. Bez toho, že bych cokoli osobního riskoval? Až na to že riskuji „skutečný“ život jako celek... a ne jen svůj ale celé lidské společnosti


Mirek (Mirek.subrtemail.cz) říká:4.8.2017. 22:42
Vtipné a smutné. Hry můžou být super zpestřením života, ale k čemu vede, když se udělají jeho středobodem? Člověk v nich může zažít úspěch, ale jen 'jako'. Fyzický kontakt s prostředím, okolím schází. Jsou 3D hry řešením? :-D Může to být ještě horší. Zapomeneme brzo, že jsme 'z hlíny', ne z bitů. O to víc pak asi budeme ztrácet zájem o okolí, vzduch co dýcháme, jídlo, co jíme, lidi, kteří trpí.